The Five rules for Successful Stock Investing

Autor: Pat Dorsey from Morningstar                    Vydal: John Wiley & Sons, Inc. 2004

The Five Rules for Successful Stock Investing” je vynikající průvodce pro akciové investory, kterou napsal Pat Dorsey, ředilet akciových analýz u Morningstar. Kniha učí jak najít báječnou společnost a koupit ji za rozumnou cenu.

Knihu můžeme rozdělit do dvou částí. Kapitoly 1-12 nás učí „jak?“: Jak úspěšně investovat do akcií, jakých základních chyb se vyvarovat, jak analyzovat společnosti a jejich finanční zdravý, jak tyto společnosti oceňovat. Poskytuje nám komplexní pohled na akciovou analýzu.

Druhou část tvoří kapitoly 13-26, které přináší přehled 13 sektorů od bank, medií, telekomů přes zdravotnictví, až po průmyslové podniky, utility a energetické podniky. Přehled obsahuje, jak dané sektory fungují, jak generují peníze, charakteristické znaky úspěšných společností a rizika daného odvětví. Každá kapitola odvětví je zakončena kontrolním seznamem investora, který pomůže identifikovat hlavní faktory při výběru akcií.

Knihu vřele doporučuji, jak začínajícím, tak zkušeným akciovým investorům. Kniha přináší investorům ucelený návod fundamentální analýzy akcií. Jak vybírat, analyzovat a oceňovat akcie. Jedna z nejlepších knih o investování do akcií, které jsem četl.