— Umění investovat

Nezbytné čtení pro všechny do 25 let

Co se můžeme naučit od dělníka, který celý život pracoval pro UPS. Od člověka střední třídy, který neměl vyšší roční plat než 14 000 dolarů a přesto ve svém stáří disponoval majetkem okolo 70 mil. dolarů?

Theodore Jonson pracoval pro UPS (americká kurýrní společnost) a nikdy nevydělal víc než 14 000 dolarů ročně. Do důchodu odešel v roce 1952 se 700 000 dolary v akciích. Důchodu si užíval 39 let a při tom naakumuloval bohatství ve výši 70. mil. dolarů. Johnson zemřel v 91 letech a většinu majetku daroval nadaci podporující vzdělání znevýhodněných studentů navštěvujících malé školy.

Když jsem si přečetl tuto informaci, tak jsem ji nevěřil. Říkal jsem si uf. To není možné. To je nesmysl. Nebo není? Jak je to možné?

Pan Jonson dokonale využil sílu složeného úročení (compounding). Z každé výplaty dal 20% bokem na investiční účet a nechal tyto investice dlouhodobě pracovat.

Co je to síla složeného úroku? Síla složeného úroku je základ investování. Znamená to, že necháme své investice pracovat za nás. Využijeme při dlouhodobém investování úroky z úroků, výnosy z výnosů.

Albert Einstein složený úrok nazval největším matematickým objevem všech dob. Osmým divem světa. K tomu, abychom využili složeného úroku, musíme být šetrní. Musíme být schopni s financemi hospodařit, nechat své peníze uložené a nechat je růst. Výsledek stojí za to.

Více o síle složeného úroku na:

0 comments
Submit comment