— Umění investovat

Seth Klarman

Seth Klarman (narozený 1957) je americký miliardář, který založil Baupost Group – privátní investiční skupinu v Bostoně. Před založením Baupost Group pracoval v investičním fondu Max Heine and Michael Price (nyní součást Franklin Templeton Investments).

Baupost group založil v roce 1982 a obhospodařuej aktiva ve výši 27 mld USD.  Klarman je invetiční legenda a zastánce hodnotového investování a dlouhodobě dosahuje vysokých zhodnocení. Je velmi konzervativní investor, často držní v portfolio velkou část hotovosti. Často dělá neobvyklé investice, nakupuje nepopulární aktiva, která jsou podhodnocena. Někdy je nazýván “ Warren Buffet své doby”.

V roce 1991 Klarman publikoval knihu Margin of Safety, Risk Averse Investing Strategies for the Thoughtful Investor (Míra bezpečí/bezpečnostní polštář), která se stala klasikou hodnotového investování. Tato kniha je vyprodaná a její nové výtisky se prodávají na internetových knihkupectvích za 3 000 – 5000 dolarů. V následujících blozích vám přinesu 30 hlavních myšlenky Setha Klarmana o investování.

Myšlenka č. 1 – Hodnotové investování není snadné

0 comments
Submit comment